چگونه داروی کمیاب را اینترنتی خرید کنیم؟

چگونه داروی کمیاب را اینترنتی خرید کنیم؟

بسیار شنیده‌ایم که بیماری‌های خاص برای تهیه داروهای کمیاب مشکلات فراوانی را طی می‌کنند؛ از خرید داروها به قیمت‌ هنگفت در کوچه و بازار ناصر خسرو تا صف طویل داروخانه‌های خاصی که این داروها را دارند. کمیاب بودن داروهای خاص از جمله داروهای شیمی درمانی به دلیل مشکلات تحریم و واردات چالش بزرگی را برای بیماران و خانواده‌های آن ایجاد کرده که متاسفانه در بسیاری موارد در روند درمان بیمار تاثیر گذار بوده است. اما خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی و ابزار اینترنت و گوگل در این مورد هم به کمک مردم آمده تا بتوانند بهتر با این چالش روبرو شوند. سامانه اینترنتی داروهای کمیاب فشار روانی و استرس را از بسیاری بیماران دور کرده و تهیه دارو را آسان کرده است.

سامانه اینترنتی داروهای کمیاب

تصور کنید بعد از تجویز داروی خاص توسط پزشک، به راحتی و از طریق اینترنت نسخه را به داروخانه تحویل دهید و بدون نگرانی از موجود نبودن دارو، صف‌های طولانی داروخانه‌ها، و یا قیمت غیر معقول، داروهای تجویر شده را درب منزل تحویل بگیرید. این مراحل دقیقاً سیستم خرید داروی کمیاب از اینترنت را نشان می‌دهد.

مراحل خرید اینترنتی داروی کمیاب

خرید آنلاین داروی کمیاب از داروخانه

  1. ثبت نام در سامانه اینترنتی داروهای کمیاب: قبل از هر چیز اگر جزو آن دسته بیماری‌های خاصی هستید که تهیه دارو برای شما مشکل و سخت است یا اینکه اگر نیازمند تهیه داروهای شیمی درمانی برای هر یک از انواع سرطان هستید، برای استفاده از سیستم سامانه اینترنتی داروهای کمیاب باید در این سامانه ثبت نام کنید. این سامانه که توسط دولت راه‌اندازی شده از طریق تماس با شماره 1490 و ارائه مدارک از جمله دفترچه بیمه به این صورت حضوری است.

سایت polinic.ir با همکاری داروخانه امدادگران برای شما این امکان را فراهم آورده تا بدون مراجعه حضوری داروهای خود را تهیه کنید. تنها با دریافت مدارک شما تمام مراحل ثبت نام به صورت غیر حضوری انجام می‌شود.

  1. ارسال نسخه پزشک: بعد از ثبت نام در سامانه اینترنتی داروهای کمیاب پلی نیک، برای دریافت داروی تجویز شده توسط پزشکتان، نسخه را به شماره 09356173528 ارسال می‌کنید و پس از تایید نسخه، فاکتور و مبلغ قابل پرداخت از طرف داروخانه برای شما ارسال می‌شود. در واقع شما به داروخانه‌ای که مجهز به داروهای کمیاب است ارتباط داده می‌شوید تا به راحتی و بدون نیاز به مراجعه مستقیم به داروخانه، نسخه پزشک را تهیه کنید.
  2. واریز مبلغ فاکتور: بعد از دریافت فاکتور از داروخانه، مبلغ فاکتور را باید به حساب مستقیم داروخانه پرداخت و رسید را ارسال کنید. در این مرحله آدرس محل سکونت را برای ارسال دارو به درب منزل به داروخانه اعلام کنید.
  3. دریافت دارو: هر منطقه‌ای از تهران که ساکن باشید، داروها توسط پیک برای شما ارسال می‌شود. لازم است در هنگام تحویل، داروها را با فاکتور و نسخه خودتان مطابقت دهید و هزینه پیک را پرداخت کنید. (در حال حاضر شما پس از تایید و تهیه داروها توسط داروخانه تحت قرارداد پلی نیک می‌توانید جهت تحویل حضوری نیز اقدام کنید.)

ثبت اینترنتی نسخه دارو در سامانه اینترنتی داروهای کمیاب

مزایای خرید اینترنتی داروی کمیاب

خرید آنلاین دارو

تهیه داروهای کمیاب از جمله داروهای شیمی درمانی و داروهای بیماری‌های خاص از طریق اینترنت و سامانه Polinic.ir چه مزیت‌هایی به نسبت خرید حضوری این داروها دارد؟

  • صرفه جویی در زمان و وقت. در بسیاری موارد صف‌های طولانی برای تهیه داروهای کمیاب در داروخانه‌ها وجود دارد و یا بسیاری افراد ناچار می‌شوند مسافت زیادی را طی کنند تا از یک داروخانه خاص و یا از ناصر خسرو دارو را تهیه کنند که این برای همه افراد ممکن نیست به خصوص برای بیمارانی هستند که خود مجبور به تهیه داروها هستند.
  • صرفه جویی در هزینه. متاسفانه بدلیل کمیاب بودن بعضی داروها در داروخانه‌ها، خانواده بیماران ناچار می‌شوند این داروها را از بازار سیاه تهیه کنند و هزینه‌های هنگفتی را بابت تهیه این داروها بپردازند. ناگفته نماند که بسیاری از بیماران در شرایط اقتصادی مناسبی هم نیستند. بنابراین تهیه اینترنتی این داروها مشکل هزینه را تا حد زیادی رفع می‌کند.
  • ایمنی و سلامت. آلودگی هوا و همه گیری بیماری کرونا، ترس ابتلا به بیماری‌های تنفسی و همچنین کوید 19 را در عموم مردم در پی داشته است. در حالیکه توصیه پزشکان و کادر درمانی به ماندن در خانه و عدم حضور در اجتماع است، نمی‌توان از اهمیت تامین داروهای مورد نیاز بیماران چشم چوشی کرد. داروخانه‌ها هم جزو آندسته از مکان‌هایی است که رفت و آمد بیماران یا خانواده‌های بیماران در آن زیاد است بنابراین تهیه اینترنتی داروهای کمیاب یک روش سودمند و بی خطر است.

برای تهیه دارو، کافی است نسخه خود را از طریق واتس اپ به شماره  09356173528 ارسال کنید.

سوالات متداول

آیا داروهای شیمی درمانی را هم می‌توان به صورت اینترنتی تهیه کرد؟

سیستم تهیه داروهای شیمی درمانی هم مانند دیگر داروهای کمیاب در polinic.ir انجام می‌شود اما با این تفاوت که بیمار و یا بستگان بیمار بطور مستقیم داروها را دریافت نمی‌کنند. در واقع داروها مستقیماً به کلینیک‌ها و مراکز درمان سرطان ارسال می‌شوند و در دوره‌ها و تاریخ تعیین شده توسط پزشک، مورد استفاده بیمار قرار می‌گیرند.

آیا تهیه اینترنتی داروهای کمیاب ایمن است و این داروها از نظر سلامت و بهداشت مورد تایید هستند؟

داروهای تهیه شده به روش اینترنتی و از طریق سامانه، از داروخانه‌ها تامین می‌شوند و بیمار مستقیم طرف حساب داروخانه است. از این رو با اطمینان می‌توان گفت داروها سالم و بهداشتی هستند. در واقع ما پلی برای ارتباط شما با بهترین و مجهزترین داروخانه‌های تهران هستیم تا بدون صرف وقت و هزینه اضافی، نسخه خود را تهیه کنید.

مشاوره پزشکی تلفنی

جهت اطمینان از انتخاب پزشک با ما تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی: 0991 117 2363
تلفن مشاوره: 0991 117 2363

اولین نفری باشید که سوال خود را مطرح می کنید

سوال خود را مطرح کنید.

نگران نباشید! شماره تماس شما نمایش داده نخواهد شد.